فرایند فروش کتاب به ریباکس

1. ابتدا باید وارد حساب کاربری خود بشوید.

نحوه فروش به ریباکس - مرحله اول

2. چنان‌چه قبلا در سایت ریباکس ثبت نام کرده‌اید، با وارد کردن شماره تماس و رمز عبور از تب ورود به سایت می‌توانید وارد حساب کاربری خود شوید.

نحوه فروش به ریباکس - مرحله دوم

3. در غیر این صورت باید از تب ثبت‌نام در سایت، حساب کاربری خود را بسازید.

نحوه فروش به ریباکس - مرحله سوم

4. برای فروش کتاب، وارد قسمت فروش کتاب شوید.

نحوه فروش به ریباکس - مرحله چهارم

5. شابک کتاب خود را در قسمت مشخص شده وارد کنید و سپس روی جستجو کلیک کنید

* کلمه شابک مخفف "شماره استاندارد بین‌المللی کتاب" است. شابک معمولاعددی 13 رقمی است که با 978 شروع می‌شود. شابک کتاب روی شناسنامه و یا در پشت جلد آن قابل مشاهده است. (اولویت، شناسنامه‌ی کتاب است). در مورد کتاب‌های زبان خارجه، این عدد با حروف ISBN در صفحه شناسنامه یا پشت جلد مشخص شده.

نحوه فروش به ریباکس - مرحله پنجم

6. پس از کلیک روی گزینه جستجو، مشخصات کتاب همراه با قیمتی که ریباکس کتاب را خریداری می‌کند برای شما نمایش داده می‌شود. در این قسمت از منطبق بودن مشخصات کتاب نمایش داده شده و کتاب خود اطمینان حاصل فرمایید. در این قسمت کیفیت کتاب خود را مشخص کنید. سپس با کلیک روی افزودن به سبد فروش، آن را به لیست فروش خود اضافه فرمایید.

* محاسبه قیمت بر اساس عوامل زیادی همچون موجودی کتاب مورد نظر درانبار ریباکس و همچنین نسبت عرضه و تقاضا آن کتاب در بازار، صورت می‌پذیرد.

* ریباکس کتاب‌ها را براساس کیفیت فیزیکی آن‌ها به سه نوع تقسیم کرده است:

1. در حد نو : کتاب‌هایی که کمترین آثار استفاده روی آن‌ها مشاهده می‌شود. این کتاب‌ها خط‌کشی یا هایلایت نداشته، کاملا تمیز و سالم هستند و اغلب به گونه‌ای هستند که با کتاب نو تفاوتی ندارند.

2. خوب : کتاب‌هایی که کمی آثار استفاده روی آن‌ها آشکار است. تعداد صفحاتی هایلایت شده یا خط‌کشی‌شده ممکن است داشته باشند و یا ظاهری قدیمی داشته باشند

3. قابل قبول : آثار استفاده روی آن‌ها بیشتر است. ممکن است جلد شده باشند یا لکه‌ای کوچک بر روی جلد آن‌ها قابل مشاهده باشد.

* ریباکس کتاب‌های زیر را خریداری نمی‌کند :

1. کتاب‌هایی که به شدت کهنه شده باشند (پارگی جلد یا صفحات داخلی کتاب، جداشدگی و یا شل بودن شیرازه، کتاب‌های رطوبت‌گرفته، کتاب‌های دارای لک)

2. کتاب‌هایی که خط کشی ،حاشیه‌نویسی یا هایلایت در آنها بیش از بیست صفحه است.

3. کتاب‌هایی که محصولات همراه آن‌ها مانند لوح فشرده خراب یا ناقص باشد. (مانند کتب آموزش زبان)

4. کتاب‌هایی که جزو دارایی مدرسه، کتابخانه، دانشگاه و .. باشد.

5. کتاب‌های فاقد شابک

6. کتاب‌هایی که مجوز چاپ و پخش در ایران را ندارند.

7. کتاب‌هایی که چاپ آن‌ها قدیمی‌تر از شابک وارد شده است.

8. کتاب‌هایی که کپی هستند و توسط ناشر چاپ نشده‌اند.

9. کتاب‌هایی که به شدت کهنه شده باشند (پارگی جلد یا صفحات داخلی کتاب، جداشدگی و یا شل بودن شیرازه، کتاب‌های رطوبت‌گرفته، کتاب‌های دارای لک)

10. کتاب های سیمی شده

نحوه فروش به ریباکس - مرحله ششم

7. پس از ثبت کتاب‌ها در سبد فروش، بر روی رفتن مرحله بعد و ثبت آدرس کلیک نمایید. لازم به ذکر است در صورتی میتوانید سبد فروش خود را تایید نهایی نمایید که مجموع کتاب های ثبت شده، از 500 هزار تومان بیشتر گردد.

نحوه فروش به ریباکس - مرحله هفتم

8. پس از پر کردن فرم آدرس، تیک " با قوانین و مقررات سایت موافقم " را بزنید و سفارش خود را ثبت نهایی کنید. همکاران ما برای پیگیری و هماهنگی های بعدی جهت تحویل گرفتن کتابها تا 48 ساعت بعد از ثبت سفارش، با شما تماس خواهند گرفت.

نحوه فروش به ریباکس - مرحله هشتم